Козелецький район - найбільший за площею на Чернігівщині. Етнографічно - це регіон, багатий своєрідним фольклором та історією. Ця місцевість була заселена здавна. Наприклад, поблизу с. Євминка знайдено скарби поселення Трипільських часів. Давню історію мають і деякі інші населені пункти Козелеччини. Так, перша згадка про м. Остер датується 1098 р., про с. Морівськ - 1139 р., с. Лутаву - 1155 р. На території району збережено багато пам’яток історії та культури.

Козелеччина дала країні багатьох відомих людей. Тут, зокрема, народилися останній гетьман Лівобережної України Кирило Розумовський, академік Володимир Неговський, співак Георгій Нелєпп, письменник Юрій збанацький.

Все це спонукає працівників відділу до глибокого вивчення історії краю, всебічного використання та популяризації краєзнавства та народознавства, активізації діяльності зі збереження та розвитку національної культури, самобутніх традицій Козелеччини.

Відділ було створено 1 травня 2000 року. Його фонд нараховує 4800 примірників книг. Щороку надходить біля 25 назв періодики.

Працівники відділу та колеги із сільських бібліотек-філій здійснюють пошукову роботу з питань краєзнавства: збирають фотографії, книги, документи. Все це оформляється в теках, альбомах і використовується в роботі з читачами. Значна увага приділяється популяризації краєзнавчої літератури. Цьому присвячуються різні масові заходи, що мають календарну і тематичну спрямованість.

Здійснюється довідково-бібліографічна, інформаційна робота краєзнавчого, народознавчого спрямування.

Кiлькiсть переглядiв: 521

Коментарi